2023’de Bir Blog Oluşturmak İçin Ücretsiz Blog Siteleri Listesi

Ücretsiz blog siteleri veya ücretsiz blog platformları arıyorsanız, bu, kişisel blog yazmaya ilgi duyduğunuz veya işletmenizin dijital bir platformda olmasını istediğiniz ve sonuç olarak ücretsiz bir web sitesi oluşturmak istediğiniz anlamına gelir. burada 20 tane ücretsiz blog sitesi listesi alacaksınız, bunlarla ücretsiz bir blog web sitesi oluşturabilirsiniz.

Bu ücretsiz blog platformları, ücretsiz bir planla sunulmaktadır; bu sitelerin web barındırma hizmeti için ücretli plan satın almanıza gerek yoktur. özel alan adı ve google analytics izleme ile birlikte en iyi özelleştirme seçeneklerine ücretsiz olarak sahip olursunuz.

Sayfa dışı SEO içermeyen blog sitelerinde, listeler çok önemli bir rol oynar. Bu ücretsiz blog oluşturma platformu, blog gönderilerini popülerleştirmeye ve kaliteli geri bağlantı sağlamaya yardımcı olur.

Blog site listesi, düşüncelerimizi ifade etmek için çevrimiçi bir ortamdır. eğitim düşüncesi veya iş amaçlı düşünce olabilir. Gerçek anlamda, yazmak için bir platform. çeşitli segmentlerde blog yazıları yazabilirsiniz.

Blog gönderileri yazan yazar, blog yazarı olarak bilinir . Orada iş amacını yerine getirmek için bir blog yazısı yazan bir şirket, bir şirket blog web sitesi veya şirket blog yazısı olarak bilinir.

İnternetin icadı, bugün blogları popüler hale getirdi; ücretsiz blog platformunda blog gönderileri yazarak, düşüncelerinizi, hislerinizi ve duygularınızı tek bir tıklamayla paylaşabilirsiniz.

Erkeklerin blog gönderileri, eğitim ve iş modülünde devrim yaratıyor. Bugün çoğumuz Google’da sadece bir tıklama ile cevabımızı buluyoruz. Google, günde 8,5 milyar arama yaptığını iddia ediyor.

Dijital platformun kullanıcı tabanını üstlenebilirsiniz. ve bu müşterilere ulaşmak için bir blogunuzun olması yeterlidir.

Basit bir blog gönderisi, dijital bir platformda öğretmek veya eğlenmek için bilgi paylaşmak veya işinizi geliştirmek gibi tüm hayallerinizi gerçekleştirebilir.

Blogunuz iki tür olabilir

1- Kendinden barındırılan blog

2- Ücretsiz Blog

Bu yazıda, ücretsiz planda özel alan adı ve web barındırma ile ücretsiz bir blog platformu sağlayan ücretsiz blog sitelerinden bahsedeceğiz.

Ücretsiz Blog Siteleri Nelerdir:

Ücretsiz blog sitesi listeleri, çarpıcı bir web sitesini ücretsiz olarak oluşturmak için bir platformdur. Blog yazmak için kullanabilmeniz, blog yazıları yazmak veya şirketinizi çevrimiçi dünyada tanıtmak anlamına gelir.

Bu siteler, ihtiyacınıza göre seçebileceğiniz ücretli planın yanı sıra ücretsiz bir planla sunulmaktadır. ücretsiz olmak için ücretsiz planı seçmeniz yeterlidir.

Web barındırma satın almanıza gerek yok, bir alan adı satın almanıza gerek yok, hatta bir web sitesi geliştiricisi tutmanıza bile gerek yok. her şeyi, hatta özel alan adını ücretsiz olarak alırsınız.

özelleştirme seçenekleri alırsınız, kendi kendinize göre özelleştirebilirsiniz. bir geliştirici tutmanıza gerek yok

Bunlar, blog gönderileri yazmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir plana sahip ücretsiz blog platformlarıdır.

Bir web sitesi oluşturmayı bildiğimiz için, özel bir alan adı ve web barındırma satın almamız gerekiyor.

Ücretsiz blog sitelerinde, hepsini ücretsiz olarak edinebilirsiniz. ve ücretsiz olarak blog yazıları yazabilirsiniz.

Ücretsiz blog sitelerinin avantajları:

Dijital dünya her geçen gün popüler hale geliyor. geniş kullanıcı tabanı, büyük markaları ve işletmeleri cezbeder. Ücretsiz blog sitelerinden de yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz planlarla sunulan bu ücretsiz blog platformlarından yararlanmanız yeterlidir.

Ücretsiz blog sitelerinin şu avantajları vardır:

 • Geniş bir kullanıcı tabanını hedefleyebilirsiniz
 • Blog yazılarını ücretsiz yazın
 • Duygularınızı ücretsiz paylaşın
 • yazma becerilerini geliştirmek
 • Yazma tutkunuzu dünyayla paylaşabilirsiniz
 • Markanızı tanıtın
 • şirketinize ücretsiz bir dijital platform sağlayın
 • ücretsiz bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz
 • ücretsiz çevrimiçi satış
 • özelleştirme seçenekleri
 • Google Analytics izleme
 • ücretsiz web barındırma
 • Müşteri desteği
 • Ücretsiz Alan Adı

Ücretsiz blog sitelerinin özelliği:

Ücretsiz blog siteleri, özelleştirme seçenekleri ve özel alanlar gibi çeşitli özelliklere sahip olup, hatta size e-posta yoluyla müşteri desteği sağlar.

Ücretsiz blog sitelerinde aşağıdaki özellikler mevcuttur:

1- Özelleştirme seçenekleri : Özelleştirme seçeneği ile web sitenizi ihtiyacınıza göre tasarlayabilirsiniz. oraya, müşteri davranışınızı izlemek için bir google analytics etiketi yapıştırabilirsiniz.

2- Özel Alan Adı: Kişisel blog oluşturmak için bu ücretsiz blog platformlarında özel bir alan adı seçebilirsiniz.

3- Ücretsiz temalar : Ücretsiz bir tema alırsınız, SEO uyumlu ücretsiz temalar seçebilirsiniz ve seçiminize göre değişiklikler yapabilirsiniz – Bir google analytics etiketi sağlamanın yanı sıra üstbilgi ve altbilgiyi değiştirme.

4- Müşteri Desteği: Ücretsiz alan adı seçiminde ve özelleştirmede ücretsiz müşteri desteği alırsınız.

5- Google Analytics izleme: Blog web sitesi performansını google analytics ile takip edebilirsiniz, tek yapmanız gereken ücretsiz temaların başlığına analytics etiketini yapıştırmak.

6- Ücretsiz web barındırma : Ücretsiz web barındırma ile ücretsiz müşteri desteği aldığınız kişisel bloglar oluşturabilirsiniz.

7- Kişisel bloglar oluşturun : Ücretsiz blog sitelerinin yardımıyla kişisel bloglarınızı ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

8- Ücretsiz Alan Adı : Blog web sitenizi oluşturmak için ücretsiz alan adı alırsınız

Ücretsiz bir blog nasıl oluşturulur:

Çok basit, sadece bazı kolay adımları izlemeniz gerekiyor.

1- Bir e-posta adresiylekaydolun

2- Kullanılabilir Alan Adını Seçin

3- Ücretsiz temaları seçin

4- Oluştur’a tıklayın

ücretli bir planla sunulan özelleştirme seçeneklerine sahip olduğunuz için blog web sitesini daha sonra ihtiyacınıza göre özelleştirebilirsiniz. ama burada ücretsiz olarak alıyorsunuz. artık kendi seçtiğiniz blog gönderilerini yazabilirsiniz.

En iyi 20 Ücretsiz blog sitesi listesi

Ücretsiz planla sunulan yüksek yetkili ücretsiz blog siteleri listesine sahip olun

S.NoBlog siteleriD.A.
1blogger.com99
2linkedin.com99
3sites.google.com98
4medium.com97
5bluehost.com/97
6wordpress.com96
7wix.com96
8godaddy.com/en-in/websites/website-builder95
9tripod.lycos.com94
10bloglovin.com94
11quora.com93
12livejournal.com93
13hatenablog.com92
14discover.hubpages.com92
15codepen.io91
16webs.com91
17simplesite.com90
18zoho.com90
19strikingly.com90
20tumblr.com90
21weebly.com90

Bir yanıt yazın

Mesut Maden

Kendim yazarım, Kendim çizerim..