Facebook hesabınıza giriş yapamıyor musunuz? Bu 5 Yöntemle Facebook Hesabınızı Nasıl Kurtarabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Dünyanın her yerinden insanlar, arkadaşları ve aileleriyle bağlantı kurmak için Facebook’u kullanıyor, ancak hesabınıza giriş yapamadığınızda ne olur? Sinir bozucu olsa da, hesabınızı kurtarmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır. Bu blog gönderisinde, Facebook hesabınızı kurtarmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntemi inceleyeceğiz. Parolanızı sıfırlamaktan müşteri desteğiyle iletişime geçmeye kadar, gönderilerinizi hemen geri alabilmeniz için tüm temel noktaları ele alacağız.

Giriş Yapamıyorsanız Facebook Hesabınızı Nasıl Kurtarırsınız?

Facebook hesabınıza giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız, hesabınızı kurtarmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem var.

Öncelikle şifrenizi unuttuysanız Facebook giriş sayfasına gidip “Şifremi Unuttum” linkine tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Daha sonra hesabınızla ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını girmeniz istenecektir. Tüm bunları yaptıktan sonra, Facebook size şifrenizi değiştirmek için tıklayabileceğiniz bir bağlantı gönderecektir.

Hesabınızla ilişkili e-posta adresine veya telefon numarasına erişiminiz yoksa, güvenlik sorularınızı yanıtlamayı deneyebilirsiniz. Bunun için Facebook’un ana sayfasına gidin, Parolamı Unuttum seçeneği olacak, üzerine tıklayın .Ardından “Arkadaşlarından yardım al” seçeneğine tıkla. Sonraki sayfada, hesabınızda kayıtlı bir arkadaşınızın adını girin. Facebook daha sonra bu arkadaşınıza şifrenizi nasıl sıfırlayacağınıza dair talimatları içeren bir mesaj gönderecektir.

Hesabınıza giriş yapmakta hâlâ sorun yaşıyorsanız, yardım için Facebook’un müşteri destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Yöntem 1: Alternatif Bir E-posta Adresi Kullanın

Facebook hesabınıza giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız, hesabınızı kurtarmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Bunu yapmak için, giriş sayfasına e-posta adresinizi girin ve “Şifremi Unuttum”u tıklayın. Facebook daha sonra alternatif e-posta adresinize bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderecektir.

Facebook’ta kayıtlı alternatif bir e-posta adresiniz yoksa, diğer kurtarma yöntemlerinden birini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Yöntem 2: Güvenilir Bir Arkadaş Kullanın

Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız üzülmeyin! Hesabınızı kurtarmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem vardır. Yöntemlerden biri güvenilir bir arkadaş kullanmaktır.

Facebook’ta da güvenilir bir arkadaşınız varsa, ondan hesabınızı kurtarmanıza yardım etmesini isteyebilirsiniz. Facebook’un Yardım Merkezine gitmeleri ve bir form doldurmaları gerekecek. Bunu yaptıktan sonra, Facebook size şifrenizi nasıl sıfırlayacağınıza dair talimatları içeren bir e-posta gönderecek.

Facebook’ta da güvenilir bir arkadaşınız yoksa endişelenmeyin! Hesabınızı kurtarmak için kullanabileceğiniz başka yöntemler de vardır.

3. Yöntem: Facebook’un Yardım Merkezini kullanın

Facebook hesabınıza giriş yapmakta hala sorun yaşıyorsanız, Facebook’un Yardım Merkezini kullanmayı deneyebilirsiniz. Burada sorularınıza daha iyi yanıtlar arayabilirsiniz.

Sorununuzla ilgili olarak Facebook’un müşteri destek ekibinden birinin size yardımcı olması için de istek gönderebilirsiniz. Bunu yapmak için, Yardım Merkezi sayfasının üst kısmındaki “Talep Gönder” bağlantısını tıklayın.

Müşteri destek ekibinin size olabildiğince hızlı ve etkili bir şekilde yardımcı olabilmesi için sorununuz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi eklediğinizden emin olun.

Yöntem 4: Alternatif Bir E-posta Adresi Kullanın

Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız, hesabınızı kurtarmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Bunu yapmak için, Facebook giriş sayfasına gidin ve “Parolanızı mı unuttunuz?” bağlantı. Bir sonraki sayfada, alternatif e-posta adresinizi “E-posta” alanına girin ve “Ara” düğmesini tıklayın.

Facebook daha sonra alternatif e-posta adresinize bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderecektir. Bağlantıyı aldıktan sonra, üzerine tıklayın ve şifrenizi sıfırlamak için talimatları izleyin.

Yöntem 5: Güvenlik Sorularınızı Yanıtlayın

Eğer şifrenizi unuttuysanız ve Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız güvenlik sorularınızı cevaplayarak hesabınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Bir sonraki sayfaya gelin, Facebook sizden bir e-posta veya cep telefonu numarası isteyecek, onu girin ve ara düğmesine tıklayın

Ardından Facebook, girdiğiniz e-posta adresine veya telefon numarasına bir kod gönderecektir. Sonraki sayfada bu kodu girin ve Devam’ı tıklayın.

Bir sonraki adımda Facebook sizden bazı güvenlik sorularını cevaplamanızı isteyecektir. Bu soruları doğru cevapladığınızda şifrenizi sıfırlayabilir ve Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Çözüm

Giriş yapamıyorsanız, Facebook hesabınızı kurtarmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem vardır. Telefon numaranızı veya alternatif bir e-posta adresini kullanabilir veya bazı güvenlik sorularını yanıtlayabilirsiniz. Bu ayarlardan herhangi birine sahip değilseniz, şifrenizi sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Kurtarma yöntemleri, elinizde hangi bilgilere sahip olduğunuza bağlı olarak değişir, ancak umarız bu makale, hesabınıza nasıl geri döneceğinizi anlamanıza yardımcı olmuştur.

Bir yanıt yazın

Mesut Maden

Kendim yazarım, Kendim çizerim..